2013  District 21-3A Cross Country Meet

Claiborne Park

Varsity Boys 5000 Meter Run

=================================================================

Name Yr Team Time Pts

-----------------------------------------------------------------

1 Conner Wilbur 11 Bridge City 17:49.71 1

2 Graydon Glover 10 Bridge City 17:53.00 2

3 Brent LeBleu 12 Bridge City 18:05.03 3

4 Jordan Martin 11 Bridge City 18:18.19 4

5 Seth Hartman 10 Bridge City 18:22.88 5

6 Nick Marcotte 11 Bridge City 18:29.76 6

7 Russell Bozman 12 Bridge City 19:10.59 7

8 Zachary Allen 11 Silsbee 19:23.80 8

9 Matthew Rainey 10 Orangefield 19:25.37 9

10 Brandon Vizena 9 Hamshire Fannet 19:35.16 10

11 Chet Poole 12 Buna 19:41.60 11

12 Sean Cox 12 West Orange Stark 19:44.38 12

13 Tyler Comeaux 10 Hamshire Fannet 19:56.45 13

14 Ryan Martinez 10 Silsbee 20:02.18 14

15 Alan Guerrero 12 Hamshire Fannet 20:02.38 15

16 Andrew Swearingen 11 Hamshire Fannet 20:06.03 16

17 Josh Minaldi 12 Hamshire Fannet 20:10.58 17

18 Harley Comeaux 11 Hamshire Fannet 20:25.70 18

19 Nikolas Burris 11 Silsbee 20:40.66 19

20 Carl Wiley 12 Orangefield 20:42.77 20

21 Zackary Pena 11 Silsbee 21:00.26 21

22 Dylan Harvey 10 Buna 21:13.51 22

23 Jerimie Breaux 12 Orangefield 21:20.43 23

24 Jonathon Sanders 11 Buna 21:31.87 24

25 Austin Adams 11 Buna 21:33.22 25

26 Ryan Gajeske 11 Hardin Jefferson 21:34.13 26

27 Chauncy Johnson 10 Hardin Jefferson 21:41.52 27

28 Maleik Bodley 11 Hardin Jefferson 21:46.47 28

29 Alan Asher 10 Hardin Jefferson 21:51.43 29

30 Thomas Saladin 10 Hardin Jefferson 21:52.80 30

31 Bradon Joubert 12 West Orange Stark 22:04.03 31

32 Triston Poole 12 Buna 22:05.23 32

33 Leland Rogers 10 Hardin Jefferson 22:07.32 33

34 Jacob Chase 9 Buna 22:17.49 34

35 Jordan Davis 10 Silsbee 22:19.88 35

36 Nick Johnson 11 Buna 22:58.13 36

37 Christian Foster 11 Silsbee 23:05.38 37

38 Dorsey Robinson 12 West Orange Stark 23:07.85 38

39 Tryce Howard 11 Orangefield 23:08.77 39

40 Nick Carroll 12 West Orange Stark 23:26.92 40

41 Zack Willie 9 Orangefield 23:39.14 41

42 Laquarious Page 12 West Orange Stark 24:13.16 42

43 Johnny Rachal 12 West Orange Stark 24:14.07 43

44 Ryan Posey Orangefield 25:36.74 44

45 Marcus Dugas 12 Hamshire Fannet 26:40.93 45

46 Gerardo Santos 12 Orangefield 27:30.31 46

 

 

Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores

=================================================================

Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)

=================================================================

1 Bridge City 15 1 2 3 4 5 6 7

Total Time: 1:30:29 Average: 18:05.77 1-5 Split: 34

2 Hamshire Fannet 71 10 13 15 16 17 18 45

Total Time: 1:39:51 Average: 19:58.12 1-5 Split: 36

3 Silsbee 97 8 14 19 21 35 37 -

Total Time: 1:43:27 Average: 20:41.36 1-5 Split: 2:57

4 Buna 114 11 22 24 25 32 34 36

Total Time: 1:46:06 Average: 21:13.09 1-5 Split: 2:24

5 Orangefield 132 9 20 23 39 41 44 46

Total Time: 1:48:17 Average: 21:39.30 1-5 Split: 4:14

6 Hardin Jefferson 140 26 27 28 29 30 33 -

Total Time: 1:48:47 Average: 21:45.27 1-5 Split: 19

7 West Orange Stark 163 12 31 38 40 42 43 -

Total Time: 1:52:37 Average: 22:31.27 1-5 Split: 4:29

 

Varsity Girls Two Mile Run

=================================================================

Name Yr Team Time Pts

-----------------------------------------------------------------

1 Katelyn Potter 11 Bridge City 13:08.83 1

2 Bethanie Vizena 12 Hamshire Fannet 13:39.98 2

3 Jessica Koopman 10 Bridge City 13:44.88 3

4 Sarah Foster 10 Buna 14:00.11 4

5 Nikkiah Pulliam 11 Bridge City 14:02.21 5

6 Olivia Satir 9 Bridge City 14:09.26 6

7 Tori Richard 10 Bridge City 14:15.11 7

8 Paris Fregia 9 Orangefield 14:24.79 8

9 Anna Vera 12 Hamshire Fannet 14:26.53 9

10 Katherine Zoch 11 Hamshire Fannet 14:30.64 10

11 Chelsea Cripps 11 Buna 14:31.29 11

12 Courtney Smith 10 Buna 14:49.02 12

13 Jennie Nguyen 10 Bridge City 14:54.56 13

14 Lauren Stout 9 Orangefield 14:55.18 14

15 Elizabeth Roy 10 Bridge City 15:04.54 15

16 Morgan Lambright 9 Buna 15:05.83 16

17 Susanna Bell 9 Hamshire Fannet 15:17.78 17

18 Meaghan Williamson 11 Hamshire Fannet 15:39.51 18

19 Hanna Lowe 10 Orangefield 15:44.30 19

20 Hailey Wanoreck 11 Hamshire Fannet 15:57.42 20

21 Carlee Whitehead 10 Buna 16:04.92 21

22 Rosanely Guerrero 10 Hamshire Fannet 16:17.07 22

23 Jessica Caswell 11 Orangefield 16:17.40 23

24 Chasidi Boleware 12 Silsbee 16:39.38 24

25 Emilee Adrio 11 Orangefield 16:43.75 25

26 Kaitlyn Hicks 10 Silsbee 16:48.25 26

27 Lauren Nikki Smith 12 Orangefield 16:55.78 27

28 Laney Castie 9 Buna 17:14.54 28

29 Mary Daniel 10 Silsbee 17:51.74 29

30 Kayla Coffey 9 Silsbee 17:57.10 30

31 Heather Stout 12 Orangefield 18:10.55 31

32 Jaysa Crochet 10 Buna 18:12.14 32

33 Donniesha Smith 10 Silsbee 18:32.87 33

34 Janie Davis 11 Hardin Jefferson 18:40.94 --

35 Karly Smith 11 Hardin Jefferson 19:31.20 --

36 Brittany Holt 10 Hardin Jefferson 23:34.72 --

 

 

Varsity Girls Two Mile Run Team Scores

=================================================================

Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)

=================================================================

1 Bridge City 22 1 3 5 6 7 13 15

Total Time: 1:09:21 Average: 13:52.06 1-5 Split: 1:07

2 Hamshire Fannet 56 2 9 10 17 18 20 22

Total Time: 1:13:35 Average: 14:42.89 1-5 Split: 1:60

3 Buna 64 4 11 12 16 21 28 32

Total Time: 1:14:32 Average: 14:54.24 1-5 Split: 2:05

4 Orangefield 89 8 14 19 23 25 27 31

Total Time: 1:18:06 Average: 15:37.09 1-5 Split: 2:19

5 Silsbee 142 24 26 29 30 33 - -

Total Time: 1:27:50 Average: 17:33.87 1-5 Split: 1:54

 

JV Boys 5000 Meter Run

=================================================================

Name Yr Team Time Pts

-----------------------------------------------------------------

1 Daniel Oliphint 11 Bridge City 18:57.79 1

2 Jordan Fontenot 11 Bridge City 19:03.68 2

3 Daniel Chesson 12 Bridge City 19:08.53 3

4 Emal Rakhat 12 Bridge City 19:22.27 4

5 Edward Doan 10 Bridge City 19:30.48 5

6 Kyler Morse 9 Bridge City 20:06.76 6

7 Justin Ash 11 Bridge City 20:26.48 7

8 Aaron Kveton 10 Buna 20:50.15 --

9 Marcus Guillory Hardin Jefferson 21:13.75 8

10 James Pulliam 10 Bridge City 21:34.05 --

11 Dustin Boyd 11 Buna 21:42.96 --

12 Ranjit Singh 11 Bridge City 21:43.41 --

13 Jacob Whisenhunt 9 Bridge City 21:48.72 --

14 Colton Tobias 12 Hamshire Fannet 22:18.57 9

15 Jorge Alvarado 12 Hamshire Fannet 22:19.66 10

16 Ryan Broussard 9 Hamshire Fannet 22:19.84 11

17 Slade O'Pry 10 Hamshire Fannet 22:29.58 12

18 Michael Saladin Hardin Jefferson 22:36.67 13

19 Brandon Holt Hardin Jefferson 22:43.06 14

20 Leon Heinecke Silsbee 22:47.96 15

21 Michah Ayres 11 Silsbee 22:48.99 16

22 Blaine Berry Hardin Jefferson 22:54.11 17

23 Jarren Mahon 10 Hamshire Fannet 22:59.54 18

24 Noah Holden Hardin Jefferson 24:57.45 19

25 Travis Boudreaux Hardin Jefferson 24:57.62 20

26 Brandon Carter Hardin Jefferson 25:16.97 21

27 Chris Rodeheaver Hardin Jefferson 25:43.29 --

28 Trey Frazier 11 Hamshire Fannet 26:44.43 22

29 Atticus Wright 10 Silsbee 27:26.50 23

30 Ricky Maze 10 Silsbee 27:26.69 24

31 Nicholas Jeselink 9 Silsbee 28:13.34 25

32 Noah Whitted 9 Silsbee 28:13.60 26

 

 

JV Boys 5000 Meter Run Team Scores

=================================================================

Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)

=================================================================

1 Bridge City 15 1 2 3 4 5 6 7

Total Time: 1:36:03 Average: 19:12.55 1-5 Split: 33

2 Hamshire Fannet 60 9 10 11 12 18 22 -

Total Time: 1:52:28 Average: 22:29.44 1-5 Split: 41

3 Hardin Jefferson 71 8 13 14 17 19 20 21

Total Time: 1:54:26 Average: 22:53.01 1-5 Split: 3:44

4 Silsbee 103 15 16 23 24 25 26 -

Total Time: 2:08:44 Average: 25:44.70 1-5 Split: 5:26

 

JV Girls Two Mile Run

=================================================================

Name Yr Team Time Pts

-----------------------------------------------------------------

1 Hannah Story 10 Bridge City 14:47.14 1

2 Breanna Tinkle 11 Bridge City 15:01.03 2

3 Lauren Comacho 10 Hamshire Fannet 15:52.88 3

4 Kirsten Walker 10 Hamshire Fannet 15:53.43 4

5 Cassie O'Brien 11 Bridge City 15:53.83 5

6 Jade Johnson 9 Bridge City 16:16.21 6

7 Faith Crawford 10 Hamshire Fannet 16:23.73 7

8 Tre'sha Bonton 11 Bridge City 16:39.77 8

9 Natassja Hudson 10 Silsbee 18:01.03 --

10 Bailey Root b Silsbee 18:02.29 --

11 Carina Llanes 12 Hamshire Fannet 19:19.27 9

12 Maria Morales 12 Hamshire Fannet 19:55.00 10

13 Caitlyn Cuniff 11 Hamshire Fannet 21:41.34 11

14 Carson Root 10 Hamshire Fannet 21:46.04 12

15 Winter Young 12 Hamshire Fannet 22:14.12 --

16 Elizabeth Scott 10 Silsbee 24:45.19 --

17 Ty'Quidha Whitaker Silsbee 24:45.34 --